MASZ PROBLEM Z WILGOCIĄ LUB ZALANIEM?

Szukasz sprawdzonej firmy osuszającej?

Profesjonalne osuszanie w Twoim zasięgu bez zbędnych formalności!
Nasza firma gwarantuje bezgotówkową i szybką obsługę osuszania budynków. Do dyspozycji Państwa zostały przygotowane najnowsze osuszacze powietrza, wentylatory i nagrzewnice. Specjaliści przeprowadzają cały proces od ustalenia terminu po sporządzenie niezbędnej dokumentacji.

INNOWACYJNOŚĆ I JAKOŚĆ W KAŻDYM SZCZEGÓLE

Korzyści z osuszania w technologii Corroventa

Prezentujemy Państwu najwyższej jakości osuszacze firmy Corroventa, które nie tylko poradzą sobie z wodą czy wilgocią, ale również usuwają nieprzyjemne zapachy oraz radon. Urządzenia gwarantują energooszczędną i wydajną pracę w krótkim czasie. Najnowsza technologia pozwala pozbyć się problemu z jakim Państwo się zmagają.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Umów się na darmowe oględziny

Realizujemy oględziny z użyciem najnowszych urządzeń do pomiarów wilgoci, kamer termowizyjnych czy kamer inspekcyjnych. 

W ramach oględzin jesteśmy w stanie określić technologie, metody i sprzęt jaki będzie najefektywniejszy przy danym problemie. Osuszać można wszystko, najważniejsze jest określenie i zablokowanie przyczyny zawilgocenia.

WSPÓŁPRACA Z KANCELARIĄ PRAWNĄ

Rozliczenie bezgotówkowe
z ubezpieczycielem

Jeżeli posiadasz ważną polisę ubezpieczeniową nieruchomości, która obejmuje swoim zakresem szkody powstałe m.in. po zalaniu, w przypadku jej powstania masz prawo przywrócić ją do stanu sprzed powstania szkody na koszt ubezpieczyciela.

ZAKRES NASZYCH USŁUG

Usługi jakie posiadamy
w ofercie

Dbając o jak najlepszą jakość świadczonych usług szczególny nacisk kładziemy na profesjonalną i szybką realizację zleceń oraz miłą i kompetentną obsługę. Nasza oferta skierowana jest zarówno do firm jak i do klientów indywidualnych. Po wykonaniu usługi osuszania czy odgrzybiania pomożemy doprowadzić Państwa mieszkanie do stanu, aby znów mieszkało się w nim dobrze. Położenie kafelków, podłogi, malowanie czy remont to dla nas żaden problem.

Wilgoć technologiczną z całą pewnością spotkamy wszędzie tam gdzie prowadzone są prace budowlane, remontowe czy wykończeniowe.
W nawiązaniu do tego często nazywamy ją także wilgocią budowlaną.
Jak powszechnie wiadomo w trakcie budowy np. domu jednorodzinnego czy jakiegokolwiek budynku zużywa się bardzo duże ilości wody.
Dzieje się tak ponieważ jest ona podstawowym składnikiem umożliwiającym wiązanie różnego rodzaju zapraw, betonów szpachlówek, wylewek anhydrytowych, tynków itp.

Od jakiegoś czasu zaobserwować możemy trend w którym tempo prac w  budownictwie jest zdecydowanie zbyt szybkie.
W pogoni za jak największym zarobkiem firmy budowlane oraz inwestorzy dążą do jak najkrótszych terminów realizacji inwestycji budowlanych.
W wyniku tego kolejne etapy budowy są maksymalnie skracane a co za tym idzie wilgoć budowlana nie nadąża odparowywać z materiałów budowlanych.

Podstawą naszej profesji jest kompleksowe osuszanie budynków, rozumiane jako szereg działań zmierzających do usunięcia nadmiaru wilgoci z podłoży do bezpiecznego poziomu. Zazwyczaj sytuacje, z jakimi mamy do czynienia to potrzeba pozbycia się wilgoci technologicznej z budynków oraz osuszanie po zalaniach. Pierwszy przypadek dotyczy między innymi suszenia świeżych tynków, posadzek, stropów lub powierzchni dachów. Drugi zaś to najczęściej usuwanie wilgoci z zalanych murów, podłóg, stref izolacji czy też elementów wyposażenia.

Bez względu na zakres usługi, są to działania wymagające dużego doświadczenia i tylko wykwalifikowane osoby wykonają je w odpowiedni sposób. Na przykład, przy osuszaniu stref izolacji pod posadzką, używamy specjalistycznych pomp i przy zastosowaniu nadciśnienia lub podciśnienia pozbywamy się stamtąd niechcianej wilgoci. Na wstępie tych prac wykonujemy w posadzce odpowiednią ilość otworów, a następnie w zależności od wybranej metody, odsysamy lub wtłaczamy ciepłe i suche powietrze.
Jedynie poprawne rozmieszczenie otworów we współpracy z odpowiednią mocą przepływającego powietrza gwarantuje pożądany efekt.

Wynikiem wadliwego wykonania osuszania pod posadzkowego będzie pozorne zlikwidowanie powstałego problemu i z całą pewnością niebawem zaowocuje koniecznością jego powtórzenia. Co istotne, sytuacja taka wygeneruje dodatkowe koszty dla poszkodowanego, niejednokrotnie wyższe niż koszt dobrze wykonanej usługi przy „pierwszym podejściu”.

Osuszanie po zalaniu trwa od kilku do kilkunastu dni – w zależności od konkretnego przypadku. Znaczenie ma tutaj wiele czynników, m.in. materiał z jakiego wykonany jest budynek, rodzaj tynków i farb, ilość wody jaka wniknęła w budynek oraz wreszcie czas jaki upłynął od zalania do rozpoczęcia procesu osuszania. Im później rozpoczniemy osuszanie budynków po zalaniu, tym dłużej może trwać cały proces. Wynika to z faktu, iż woda wniknęła głęboko w strukturę materiałów budowlanych i jej usunięcie wymaga w pierwszej kolejności „wybicia” wilgoci z murów, tynków oraz innych systemów wykończenia wnętrza.

Proces osuszania zalanych warstw izolacji stropodachów, tarasów i balkonów wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń wykorzystujących w swym działaniu silny ruch suchego powietrza. Osuszone powietrze jest wtłaczane w warstwę izolacyjną poprzez niewielkie otwory rewizyjne. Przepływające suche powietrze powoduje osuszenie warstwy izolacyjnej, dzięki czemu nie ma potrzeby ich zrywania.

Osuszanie podposadzkowe jest jednym z najtrudniejszych problemów pojawiających się w budynkach po zalaniach gdzie woda dostaje się pod posadzkę do strefy izolacji. Wilgoć znajdująca się w ograniczonej z dołu oraz z góry folią przestrzeni nie ma możliwości swobodnie odparować. Pozostawienie wody w strefie pod posadzką skutkuje pojawiającą się korozją i zagrzybieniem na ścianach otaczających zalaną strefę. Dodatkowym problemem jest unoszący się w pomieszczeniach nieprzyjemny zapach, którego mieszkańcy w żaden sposób nie mogę usunąć. 

W zależności od rodzaju zalania oraz możliwości technicznych nasi specjaliści dopieraj najlepszą technikę osuszania podposadzkowego w Państwa budynku tak, aby proces doprowadził do osuszenia wszystkich powierzchni w możliwie jak najkrótszym czasie.

Doświadczeni fachowcy i najwyższej klasy sprzęt pozwalają na wykrywanie wycieków za pomocą
nowoczesnych metod i uniknąć zbędnego kucia ścian, podłóg czy zrywania kafli, paneli i parkietów.
Wycieki lokalizujemy punktowo tak aby ich usunięcie wymagało jak najmniejszej ingerencji.
Wykrywanie wycieków wody prowadzimy różnymi metodami w zależności od sytuacji.

  1. Wykrywanie wycieków metodą akustyczną to lokalizacja wycieku wody w instalacjach wodnych i grzewczych w oparciu o fale dźwiękowe emitowane przez wyciek.
  2. Wykrywanie wycieków metodą termowizyjną to wykrywanie przecieków wody z użyciem kamery termowizyjnej, polegające na badaniu rozkładu temperatur.
  3. Wykrywanie wycieków metodą wizyjną polega na wprowadzeniu specjalnej kamery wizyjnej o kącie 360? wprowadzanej do trudno dostępnych miejsc.
  4. Wykrywanie wycieków metodą gazu znacznikowego to wykrywanie wycieku polegające na wpuszczeniu specjalnego gazu i jego detekcji za pomocą sondy.
  5. Wykrywanie wycieków metodą kontrastu UV to lokalizacja przecieków wody polegająca na wprowadzeniu specjalnego barwnika i jego detekcji z wykorzystaniem lampy UV.
  6. Wykrywanie wycieków metodą korelacji polega na pomiarze dźwięku (szumów) w dwóch punktach rurociągu.

W sytuacji, w której zgłaszają się do nas Klienci zainteresowani osuszeniem pomieszczenia lub budynku nie dysponujemy żadnymi konkretnymi danymi dotyczącymi poziomu zawilgocenia nieruchomości. Brak istotnych z naszej perspektywy danych uniemożliwia nam przeprowadzenie skutecznego i efektywnego osuszania. Dlatego współpracę z Klientem każdorazowo rozpoczyna pomiar zawilgocenia ścian oraz pomiar wilgotności posadzki. Pomiary wilgotności ściśle określą jaki jest poziom zawilgocenia, pozwolą na dobranie odpowiedniej metody osuszania oraz wykonanie kosztorysu.

Proponujemy wynajem osuszaczy powietrza, wentylatorów, nagrzewnic oraz cyrkulatorów powietrza do osuszania na terenie Łodzi i okolic (woj. łódzkie). Posiadamy nowoczesny sprzęt marki przeznaczony do osuszania pomieszczeń małych, średnich i dużych. Urządzenia świetnie dają sobie radę zarówno w domach, mieszkaniach, jak i magazynach i biurowcach.

Nasi technicy doradzą, jaka ilość osuszaczy i jaki rodzaj urządzeń będzie dla Państwa potrzebny. Osuszacze dobieramy na podstawie metrażu , szkody jaka wystąpiła na obiekcie, warunków klimatycznych jakie panują i czasu od zaistnienia szkody. Robimy to  przeprowadzając pełną analizę budynku poprzez badanie termowizyjne i pomiary zawilgocenia , a także wywiadu z Klientem w celu ustalenia jego oczekiwań i możliwości budżetowych.

Z uwagi na gabaryty sprzętowe oferujemy darmową dostawę na terenie Łodzi i okolic oraz montaż oraz instruktaż obsługi urządzeń przy wynajmie powyżej 1 tygodnia.

Żeby podłączyć instalacje wodno-kanalizacyjną należy podjąć decyzję o sposobie dostarczania wody do budynku, rodzaju przyłącz i materiałach, z jakich zostanie wykonana cała instalacja. Sposób dostarczania wody i odprowadzania ścieków powinien być określony już w planie zagospodarowania przestrzennego, potwierdzony pozwoleniem na budowę.

Określony sposób dostarczania wody, pociąga za sobą automatycznie decyzję o rodzaju przyłącz. W naszej firmie korzystamy z materiałów najwyższej jakości. Materiały używane do tworzenia instalacji zostały starannie wyselekcjonowane spośród innych – mają świetny stosunek jakości do ceny, a przyłączone służą niezawodnie dziesiątki lat.

Jednym ze skuteczniejszych sposobów pozbywania się wirusów, drobnoustrojów oraz grzybów jest ozonowanie pomieszczeń. Przedostając się do otoczenia, ozon rozpada się w aktywne rodniki o właściwościach bakteriobójczych. Odgrzybianie budynków we współpracy z Agrandą pozwoli Ci uzyskać mikrobiologiczną czystość. Dużą zaletą tej metody jest to, że nie wpływa negatywnie na ludzkie zdrowie. Dzięki temu, możesz z powodzeniem wykonać odgrzybianie domu, bez obawy o domowników.
Jeśli obiekt ulegnie zalaniu, wówczas bakterie i drobnoustroje uzyskują dobre warunki do rozwoju. Zakażona woda wpływa negatywnie na strukturę budynku, a w połączeniu z podwyższoną temperaturą wspomaga mnożenie się bakterii. Właśnie wtedy najlepiej zainwestować w odgrzybianie mieszkania. Pozwoli to zahamować rozwój niepożądanych mikroorganizmów w Twoim domu. Często, problem próbuje się rozwiązać za pomocą powszechnie używanych środków czystości, jednak tylko za pomocą profesjonalnego odgrzybiania pomieszczeń uzyskasz oczekiwany efekt.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

CO WARTO WIEDZIEĆ?

Powódź, awaria instalacji hydraulicznej lub inny niefortunny wypadek może doprowadzić do zalania budynku, a co za tym idzie – do poważnych zniszczeń. W wielu przypadkach pasywne metody usuwania wilgoci wystarczają by doprowadzić wnętrze do pierwotnego stanu, jednak czasami trzeba zdobyć się na poważniejsze kroki. Istnieją firmy oferujące osuszanie budynków na terenie Białegostoku z wykorzystaniem inwazyjnych metod. Jak wyglądają tego typu prace? Czy są one skuteczne?

Metoda iniekcji – charakterystyka
Iniekcja to jeden z najpopularniejszych sposobów osuszania murów. Polega on na wywierceniu tak zwanej przepony, czyli pustej przestrzeni przerywającej przepływ wilgoci, która jednocześnie daje dostęp do wnętrza ściany. Firmy zajmujące się profesjonalnym osuszaniem budynków w Białymstoku przeprowadzają kilka rodzajów zabiegów iniekcji, takich jak:

iniekcja grawitacyjna – wywiercenia w murze wykonywane są pod kątem 30-45o. Otwory mają szerokość od 20 do 30 mm i rozlokowane są w rozstawie osiowym 10-12,5 cm;
iniekcja ciśnieniowa – wywiercenia w murze wykonywane są pod kątem nie większym niż 30o. Otwory mają szerokość od 12 do 18 mm. Rozstaw osiowy może się różnić w zależności od okoliczności.
Wywiercone otwory wypełniane są tak zwanymi aktywatorami, czyli substancjami pobudzającymi mury do oddawania wilgoci. Preparaty te tworzone są zazwyczaj na bazie krzemianów, silanów, siloksanów, silikonianów oraz akrylanów. Metoda iniekcji charakteryzuje się niemal stuprocentową skutecznością.

Metoda podcinania – charakterystyka
Ten tradycyjny sposób osuszania ścian nie cieszy się tak dużą popularnością jak dawniej. Metoda podcinania jest jednak skuteczna, w związku z czym niektóre firmy wciąż posługują się nią nawet w wymagających przypadkach.

Mury naszych domów zbudowane są z różnych materiałów. Do budowy ścian wybieramy cegły, pustaki, płyty betonowe oraz wiele innych. Niestety, im mocniejsze są mury Twojego domu, tym ciężej jest zastosować metodę podcinania. Polega ona na poziomym podzieleniu ścian poprzez prostopadłe przecięcie ich płatami blachy ze stali nierdzewnej. Metal stanowi skuteczną izolację oraz daje specjalistom dostęp do zawilgoconych wnętrz murów. Mimo iż podcinanie jest wyjątkowo inwazyjną metodą osuszania budynków, w Białymstoku wciąż nie brakuje ludzi pragnących z niej skorzystać.

Aby osuszyć mieszkanie nie musimy od razu kuć tynków, wiercić otworów pod iniekcje czy podcinać ścian. Na początku warto zapoznać się z bezinwazyjnymi metodami osuszania budynków.

Czasem jest to roztargnienie, czasem niefortunny zbieg okoliczności, a kiedy indziej błędy konstrukcyjne naszego mieszkania. Niezależnie jednak od przyczyn, może zdarzyć się, że ściany naszego domu będą wymagać suszenia. Zanim jednak zaczniemy kuć tynki czy wezwiemy ekspertów od podcinania ścian lub iniekcji krystalicznej, warto zastanowić się nad wykorzystaniem bezinwazyjnych metod osuszania budynków. Korzyści płynące z tego rodzaju metod są jasne:

Niższe koszty
Porządek w pomieszczeniach
Brak uciążliwego hałasu, brudu czy kręcących się po domu robotników
Bezinwazyjne metody osuszania budynków są więc doskonałą alternatywą dla siłowych rozwiązań i powinny być zastosowane w pierwszej kolejności, gdy walczymy z wilgocią w budynku.

owietrze przepływa przez nagrzewnicę ruchem wymuszonym, zwykle nie stykając się bezpośrednio z czynnikiem grzejnym. Wymuszony obieg powietrza (zwykle poprzez wbudowany wentylator) oraz dostarczane paliwo, które podgrzewa powietrze przepływające przez nagrzewnicę.

 

Do najważniejszych zalet należą wysoka wydajność, brak instalacji i prosta budowa nagrzewnicy.

 

Podział nagrzewnic

Nagrzewnice powietrza możemy podzielić ze względu na sposób działania i miejsce instalacji:

  • elektryczne,
  • gazowe,
  • olejowe,
  • ścienne,
  • sufitowe,
  • przenośne.

Osuszacz kondensacyjny – powietrze w nim jest oziębiane, co powoduje skroplenie pary wodnej. W czasie pracy w niskich temperaturach jego wydajność obniża się.

Osuszacz absorpcyjny – zawiera w sobie materiał, który wciąga parę wodną, pracuje z tą samą wydajnością niezależnie od panującej temperatury.

Osuszacz adsorpcyjny – działa na podwójnej zasadzie – jeden obieg powietrza prowadzi przez granulowany żel aluminiowy lub nanofiltr, na którym gromadzi się woda, drugim obiegiem powietrze osusza substancję chłonącą.

Osuszacz membranowy – sprężone powietrze z pomieszczenia przechodzi przez powłokę z włókna polimerowego (membranę), która zatrzymuje cząsteczki wody.

Najpopularniejszy typ osuszaczy to kondensacyjny, który sprawdza się zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i domowych – oczywiście do każdego z nich potrzebne będzie urządzenie o odpowiedniej mocy.

Popularną metodą bezinwazyjnego osuszania pomieszczeń jest ogrzewanie i wentylacja. Urządzeniami, z których korzystamy do pozbycia się wilgoci w ten sposób, są nagrzewnice (elektryczne lub olejowe) i wentylatory. Dostępne są również nagrzewnice gazowe, nie nadają się one jednak do osuszania.

Nagrzewnice i wentylatory umieszczane są i uruchamiane w zawilgoconych pomieszczeniach. Nagrzewnice podnoszą temperaturę powietrza do kilkudziesięciu stopni (ok. 30°C), co powoduje szybkie i intensywne odparowywanie wilgoci z warstw powierzchniowych muru. Do osuszania gorącym powietrzem wykorzystuje się nagrzewnice elektryczne lub olejowe. Wydmuchują one powietrze o temperaturze od 50°C do nawet 250°C. Dzięki temu temperatura w pomieszczeniu znacznie wzrasta. Metoda ta jest najskuteczniejsza, gdy temperatura powietrza osiąga około 30 stopni. Wynikiem tego jest uzyskanie tzw. równowagi wilgotności.

Na wstępnym etapie wyboru nagrzewnicy koniecznie należy unikać nagrzewnic gazowych. Mimo że świetnie nadają się one do szybkiego ogrzania pomieszczenia, próba osuszania nimi jest błędem. Zastosowanie ich da niestety wręcz odwrotny efekt – ilość wilgoci w pomieszczeniu wzrośnie. Dzieje się tak, ponieważ produktami spalania propanu-butanu (który jest paliwem tych nagrzewnic) jest dwutlenek węgla oraz para wodna. Jak łatwo się domyślić wraz z temperaturą rośnie również wilgotność powietrza.

Nie są to niestety jedyne wady osuszania tą metodą. Również stosując nagrzewnice elektryczne oraz olejowe możemy nie osiągnąć zamierzonego efektu. Metoda ta jest nieskuteczna, ponieważ wilgoć z wierzchniej warstwy spychana jest podczas ogrzewania w głąb ściany lub muru. Po wyłączeniu nagrzewnicy i spadku temperatury, duża ilość wody wraca na powierzchnię. Co za tym idzie, osuszanie jest tylko pozorne.

Osuszanie poprzez nagrzewanie i wentylację jest ściśle uzależnione od pogody i pory roku. Metoda ta jest skuteczna jedynie wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest niska a w pomieszczeniu, które chcemy osuszyć wysoka. Optymalne efekty można więc uzyskać jedynie zimą lub chłodną wiosną i jesienią. Jeśli na zewnątrz temperatura nie jest niska, skuteczność tej metody jest bardzo niewielka.

Inną sprawą jest konieczność ciągłej kontroli temperatury w osuszanym budynku. Nie może ona przekroczyć 35°C. Nasze nagrzewnice mają wbudowane regulatory mocy. Nadmiernie wysoka temperatura skutkuje zbyt dużym ciśnieniem pary wodnej w murach, co może skończyć się ich zniszczeniem.

Oprócz nagrzewnicy pomocne jest zastosowanie wentylatorów. Za ich pomocą gorące, wilgotne powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz. Tylko intensywna i skuteczna wentylacja zapewnia tej metodzie pewną skuteczność. Jeśli warunek ten jest niespełniony, dochodzi do cyrkulacji powietrza wewnątrz pomieszczenia. Woda zbiera się wtedy w bardziej suchych miejscach oraz suficie, ponieważ wilgoć nie jest odprowadzana na zewnątrz.

Stosowanie samych nagrzewnic i wentylatorów wiąże się z wysokimi kosztami. Jest to spowodowane długim czasem osuszania ze względu na niską efektywność tej metody. Najlepsze efekty uzyskuje się przy największych różnicach temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz, co wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na moc grzewczą.

Nie oznacza to jednak, że nagrzewnice i wentylatory są przy osuszaniu bezużyteczne. Służą one jako znakomite wsparcie dla osuszania kondensacyjnego, którego skuteczność jest większa w wyższych temperaturach. Jeśli więc chcemy szybko osuszyć pomieszczenie, w którym temperatura nie przekracza 10°C, warto pomocniczo użyć również nagrzewnicy.

Kiedy dojdzie do zalania obiektu, trzeba reagować błyskawicznie. Niestety, w pierwszej kolejności warto skontaktować się z ubezpieczycielem, jeśli polisa chroni na ewentualność powstania tego typu szkód. Nie od dziś wiadomo, że firmy i korporacje ubezpieczeniowe przeprowadzają swoje śledztwa, dlatego teoretycznie należy wszystko pozostawić do przyjazdu specjalisty.

Osuszanie budynków i prace zabezpieczające najlepiej wykonywać od razu po awarii, dlatego często nie ma czasu na to, by czekać na pracownika z ubezpieczalni. Jak więc pogodzić ze sobą wszystkie czynności?

Skontaktuj się z agentem

Nigdy nie zgłaszaj po prostu sprawy i nie podejmuj działań naprawiających szkody, gdyż w ten sposób ubezpieczyciel może stwierdzić, że zacierałeś ślady tragedii i nie wypłaci należności. Zapytaj pracownika, czy uda mu się przyjechać w ciągu kilku godzin lub, czy materiałem dowodowym mogą być filmy i zdjęcia.

Koniecznie poinformuj, że chcesz rozpocząć osuszanie murów z pomocą profesjonalistów i zapytaj pracownika, czy możesz nagrać rozmowę. Jeśli potwierdzi, że możecie rozpoczynać proces ratunkowy i remontowy, nikt później nie powie, że musieliście czekać na weryfikację szkód. Pamiętajcie, by w tym czasie zająć się sprzętem elektronicznym, dokumentami i książkami – one również są do odratowania.

W międzyczasie warto skontaktować się ze specjalistami Belfor, którzy stale mają kontakt z podobnymi przypadkami. Ich wiedza i doświadczenie pomogą niemal z wszystkimi skomplikowanymi sytuacjami i doradzą, jak rozwiązać problemy.

Chcąc cieszyć się komfortem w łazience, wiele osób wybiera ogrzewanie podłogowe. Oczywiście nie we wszystkich pomieszczeniach jest to wydajna instalacja, lecz w miejscach, w których znajdują się chłodne kafelki lub płytki, sprawdza się doskonale.

Należy pamiętać, że jest to instalacja hydrauliczna, która wykorzystuje ciepłą wodę. Tworzy więc w pewien sposób zagrożeniem dla murów, ponieważ nieszczelność może być wykryta dopiero po pewnym czasie. Warto dokonywać regularnych przeglądów i korzystać z takich usług jak osuszanie ścian. Wrocław, Warszawa, Kraków i teren całego kraju – oferujemy swoje usługi we wszystkich miastach w Polsce.

Darmowe usługi lokalizacji przecieku

Każda instalacja powinna być zabezpieczona specjalnymi materiałami uszczelniającymi, by ewentualne przecieki nie powodowały zawilgocenia murów. Największy problem z ogrzewaniem podłogowym polega na tym, że usytuowany jest równolegle do podłoża. Jeśli w system grzewczy wyposażona została podłoga na piętrze, problem można szybko zauważyć w pomieszczeniach pod daną instalacją. Niestety, jeśli znajduje się ona na parterze, należy regularnie wykonywać pomiar. W innym wypadku wilgoć może przedostać się do fundamentów i warstwy izolacyjnej, co wpłynie negatywnie na stan całej nieruchomości.

Jako profesjonalny usługodawca, który gwarantuje osuszanie budynków w całej Polsce, oferujemy bezpłatne lokalizowanie przecieków. Wykorzystujemy w tym celu najlepsze metody, do których należą m.in. termowizja. Nasi specjaliści oczywiście wyposażeni są w najlepsze narzędzia, dzięki którym dokładnie widać, gdzie występuje przeciek.

Klienci, którzy nie wiedzą zbyt wiele na temat usług osuszania, często myślą, że przy odpowiedniej wentylacji, ich ściany i mury nie będą potrzebować regularnych ingerencji specjalistów. Jest to błędne myślenie, ponieważ osuszanie murów to złożony proces i nie wystarczy zapewnić murom cyrkulacji powietrza, by cieszyć się satysfakcjonującymi efektami.

Dlaczego tak się dzieje? Przecież w teorii ściany po zalaniu powinny schnąć szybko – zwłaszcza przy dodatnich temperaturach.

Wilgoć niszczy błyskawicznie

Wilgoć błyskawicznie wchodzi w skład murów, niszcząc ich strukturę. Stają się one przez to kruche i delikatne. W efekcie może dojść do tego, że pojawi się grzyb, który doskonale czuje się w miejscach wilgotnych – zwłaszcza jeśli woda była brudna i pełna bakterii.

Tynk zacznie odpadać, a farba straci swój kolor. Niestety, ponowne tynkowanie i malowanie nie pomoże. Koniecznie trzeba przeprowadzić profesjonalne osuszanie z wykorzystaniem specjalistycznych i zaawansowanych narzędzi. Należą do nich m.in. osuszacze kondensacyjne, lecz wszystko zależny jest od wybranej metody.

Warto zaznaczyć, że wilgoć znajduje się cały czas w powietrzu. Na zewnątrz nie musi padać deszcz, a Twój problem wcale nie musi występować w kuchni, by mury miały kłopot z wysychaniem. Jeśli ściany raz uległy zawilgoceniu, są już na to narażone i tym częściej będzie trzeba wykonywać osuszanie ścian, by cieszyć się czystym powietrzem oraz wydajną izolacją cieplną.

Zwróćcie uwagę na okres wiosenny, w którym topnieje śnieg. Jest to moment, gdzie wilgotność powietrza znajduje się na bardzo wysokim poziomie i ciężko bez wiedzy i doświadczenia osiągnąć zadowalające rezultaty.

CHCESZ SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?

Skorzystaj z formularza

Wycena jest bezpłatna. Nasz specjalista odezwie się w ciągu 24 godzin. Bardzo chętnie udzielimy wszelkich informacji. 

    Chcesz z nami porozmawiać?
    +48 538 630 562
    Wolisz pisać e-maile? 
    [email protected] Poniedziałek – Piątek 08:00 – 20.00